KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13924330
*
nr 1392 4330
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 66x53cm, yttermått inklusive ram: 83x70cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 20:00:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 21:55:38
1
150 kr
26/4 19:30:33
2
150 kr
26/4 19:30:33
1
150 kr (Budbetjänt)
26/4 19:30:50
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Max Hellberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: max hellberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Max Hellberg
nr 1392 4330
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 66x53cm, yttermått inklusive ram: 83x70cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 21:55:38 | 1 | 150 kr |
| 26/4 19:30:33 | 2 | 150 kr |
| 26/4 19:30:33 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 26/4 19:30:50 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Max Hellberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: max hellberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



